Poniżej znajdziesz informacje o wszelkich formach wysyłki, jakie uważamy za godne polecenia - zarówno pod względem sposobów dostarczania, jak i terminowości oraz bezpieczeństwa.

Jeśli tylko w opisie aukcji znajdziesz nasze sugestie co do sposobu, w jaki należałoby zrealizować przesyłkę, prosimy, weź je pod uwagę! Niektóre ze sprzętów mają delikatne części lub po prostu - jest to sprzęt, który im mniej podróżuje w paczakch, tym lepiej. Mając przedmioty u siebie na testach, widzimy, który przedmiot przetrzyma "tortury" pocztowe, a który bezpieczniejszy będzie w rękach kuriera.

Ponadto, nie każdy przedmiot ma szczęście być oryginalnie opakowany (oryginalne opakowanie, to atut, który zaznaczamy w danej aukcji). Owszem, staramy się zabezpieczyć przesyłkę profesjonalnie, jednak żadne opakowanie nie daje tyle pewności, ile daje możliwość spisania ew. protokołu straty przy doręczycielu (co w przypadku Poczty Polskiej odbywa się na dość specyficznych warunkach).

Najczęściej też firmy kurierskie posiadają zaawansowane systemy śledzenia przesyłek, z których możesz skorzystać, znając numer nadanej paczki, co pozwli Ci nie tylko na potwierdzenie gdzie i kiedy paczka będzie, ale też na umówienie się z doręczycielem co do miejsca i godziny odbioru.

Przedmioty wysyłamy po stwierdzeniu wpłaty na naszym koncie, jednak tak samo jak Kupujący ma 7 dni na dokonanie wpłaty, tak i my zastrzegamy sobie czas realizacji wysyłki do 7 dni roboczych. Warto tutaj przypomnieć, że przesyłki idące Pocztą Polską mogą być dostarczane dośc długo, zwłaszcza paczki "ekonomiczne". Jeśli po dłuższym czasie Kupujący nie jest pewien czy paczka została wysłana, zawsze może nas poprosić mailem o skan dowodu nadania, z którym można iść na swoją Pocztę i spytać o przesyłkę.

Pamiętej, że koszt przesyłki może być o kilka złotych wyższy od cennika Poczty lub firmy kurierskiej. Dzieje się tak dlatego, że delikatne lub duże przedmioty wymagają od nas sporego nakładu pracy przy zabezpieczaniu i pakowaniu oraz dużej ilości materiałów, które nie są zazwyczaj darmowe (np. "pocztowy" papier do pakowania, folia ochronna, folia pompowana, taśmy klejące, proces adresowania, dojazd na Pocztę). Pełny końcowy koszt przesyłki za dany przedmiot zawsze jest podany w całości na górze strony danej aukcji (zazwyczaj w kilku opcjach) i dotyczy on wyszczególnionych tam przykładów transportu. Jeśli wybierzesz inny - alternatywny - omów z nami taką możliwość ZANIM wylicytujesz sprzęt! Koszt wówczas zapewne będzie inny, skoro przesyłkę zrealizuje inna firma dostawcza.

W przypadku odbioru osobistego ustalamy z Odbiorcą wszelkie szczegóły przekazania przedmiotu indywidualnie, na dogodnych dla obu stron warunkach. Co ważne - można zwykle płacić przy odbiorze, ale PO WYLICYTOWANIU aukcji na Allegro! Nie rezerwujemy sprzętu dla osób, które tylko deklarują kupno drogą mailową! Wiele takich osób nie pojawia się po umówieniu, a my i tak nie kończymy aukcji przed czasem w celu "ubijania interesów" poza Allegro - to jest niezgodne z Regulaminem tego Serwisu oraz zdrowym rozsądkiem obu stron. Allegro chroni transakcje, więc korzystajmy z tego!

W skrajnych przypadkach (jak wyjazdy lub inne okoliczności ograniczające nam dostęp do Allegro oraz do sprzedawanych przedmiotów) okres od otrzymania pieniędzy do realizacji wysyłki może się wydłużyć, o czym poinformujemy zainteresowanych jak najwcześniej przed będzie to możliwe (np. komunikatem na profilu lub w samych aukcjach bądź mailem czy telefonicznie, jeśli coś nieoczekiwanego wyniknie w trakcie zawierania transakcji).

W razie gdyby przesyłka nie dotarła, upewnij się, że przelałeś kwotę na odpowiednie konto, kwota była właściwa, a z naszej strony lub ze strony Allegro nie otrzymałeś żadnego maila, który mógł utknąć w folderze "spam". Po upewnieniu się, gdy już wiesz, że wina nie leży po Twojej stronie, skontaktuj się z nami, informując o sytuacji. Przekażemy Ci wówczas dane przesyłki (np. jej numer w danej firmie kurierskiej lub potwierdzenie wysyłki na Poczcie) i spróbujemy wyjaśnić sprawę jak najszybciej.

Pamiętaj, że poza Pocztą Polską, są wyspecjalizowane firmy kurierskie, jak np.:Życzymy udanych zakupów!


Jeśli masz pytania w sprawie aukcji, możesz się z nami skontaktować poprzez Allegro.pl lub poprzez poniższe maile.

Dbając o sprawny kontakt z prawdziwymi Klientami, utrudniamy zadanie spam-botom, więc adresy mailowe poniżej podajemy "manualnie".

Kontakt ogólny:
biuro [małpa] powystawowe.com

Projektowanie stron i materiałów reklamowych:
strony [małpa] powystawowe.com

Projektowanie bannerów flash:
bannery [małpa] powystawowe.com