Naszą sprzedaż prowadzimy wyłącznie poprzez serwis Allegro.pl, który gwarantuje bezpieczeństwo transakcji oraz chroni Kupujących. Wszystkie oferowane przez nas przedmioty lub usługi oferujemy na aukcjach w tym właśnie Serwisie. Jeśli szukasz czegoś, czego akurat nie ma na żadnym z naszych kont Allegro, napisz do nas, by dowiedzieć się czy dany przedmiot lub usługa są dostepne, tylko nie zostały akurat wystawione.

Kupując u nas przedmioty lub usługi poprzez Allegro.pl musisz pamiętać o kilku ważnych sprawach:

Przede wszystkim zawsze uważnie przeczytaj zasady każdej naszej aukcji oraz ten Regulamin, a także informacje o wysyłce - czy to na naszej stronie, czy też na stronach "O mnie" każdego z kont na Allegro.pl oraz dodatkowe zasady specjalne, ktore mogą obowiązywać na danej aukcji.

W treści aukcji znajdziesz szczegółowy opis danego przedmiotu lub usługi, który jest opisem wiążącym obie strony transakcji! Jeśli nie jesteś czegoś pewien - zadaj nam pytanie poprzez podane adresy mailowe lub poprzez "Zadaj pytanie Sprzedającemu" na Allegro. Adresy mailowe na naszych aukcjach są po to, aby szybciej skontaktować się z danym Sprzedającym obsługującym konkretne konto, jeśli ktoś woli pisać poprzez klienta poczty zamiast formularz Allegro.

Do każdej transakcji podchodzimy poważnie i prosimy o podobne podejście. W razie problemów z zakupionym przedmiotem, zwracamy się najpierw do Sprzedającego, by problem rozwiązać. Mamy też nadzieję, że gdyby pojawiły się wątpliwości w przypadku sprzedawanego przez nas przedmiotu lub usługi, Kupujący zrobią to samo - najpierw skontaktują się z nami, by wyjaśnić sprawę.

Kontaktu należy dokonywać bezwzględnie przed zakupem lub natychmiast po nim jeśli zakupionych jest u nas więcej niż 1 przedmiot przez 1 osobę - cena i sposób wysyłki mogą uledz wówczas zmianie! Zwrot lub odejście od transakcji nie przysługuje jeśli Kupujący nie powiadomi nas o fakcie zakupu kilku przedmiotów na różnych aukcjach, które to przedmioty prześlemy osobno, skoro nie poinformowano nas o zakupie kilku przedmiotów z jednego konta. Takiego zakupu czasem nie da się wychwycić, gdy czas zakupu jest, naturalnie, różny, a maile z Allegro mogą tym bardziej przyjść z opóźnieniem.

Przykład:

Jeśli wylicytujesz jeden przedmiot, płacąc poprzez "Placę z Allegro" lub zamawiając wysyłkę "za pobraniem", a w tym samym dniu później wylicytujesz coś jeszcze na podobnych zasadach, nie pisząc nam o swoich planach już przy pierwszym przedmiocie, to musisz liczyć się z tym, że pierwsza przesyłka może już zostać nadana, dosłownie natychmiast po ustaleniu ww. formy płatności i nie będzie połączona z późniejszym zakupem. Kupujący jest wówczas zobowiązany do przyjęcia obu przesyłek traktowanych oddzielnie na indywidualnych zasadach każdej z aukcji.

Dokładamy wszelkich starań, aby Kupujący czuli się na naszych profilach na Allegro, jak w prawdziwym sklepie, a nawet lepiej! Jest tak, gdyż dostarczamy pełne opisy możliwości sprzętów oraz komplet niezbędnych zdjęć i dane techniczne. Każdy Kupujący jest tym samym zobligowany do zapoznania się z przedstawionymi na aukcjach danymi, gdyż zakup oznacza zgodę na przedstawione w aukcji warunki sprzedaży przedmiotu oraz jego stan. Tak też, jeśli czegoś nie wyszczególniono w opisie, może to oznaczać, że nie ma tego w zestawie, np. brak wyszczególnionej w opisie instrukcji obsługi może oznaczać, że instrukcji brak lub jest w j. obcym. Jeśli nie jesteś pewien, że dobrze zrozumiałeś opis i zakres sprzedaży danego przedmiotu lub usługi - pytaj przed wylicytowaniem! Chętnie udzielimy wszelkich informacji, jakich tylko jesteśmy w stanie udzielić!

Jako iż wiele z przedmiotów, które oferujemy, należy do sprzętu powystawowego lub poprezentacyjnego, to może się zdarzyć, że są na nich różne ślady użytkowania lub uszkodzenia - tak przedmiotu, jak i jego opakowania. Takie informacje zawsze staramy się zamieszczać w opisie, a często też na zdjęciach w danej aukcji, jeśli mankamenty mogą wpłynąć znacząco na estetykę przedmiotu lub jego użytkowanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że na przedmiotach lub wewnątrz nich nie znajdą się drobne ślady świadczące o użytkowaniu lub długim przechowywaniu w magazynach, choć dostrzeżenie wszelkich mankamentów takich przedmiotów jest jedną z kluczowych faz przygotowania ich do sprzedaży.

Zastanów się dobrze znim wylicytujesz i przeczytaj opis w całości uważnie, bo z tytułu opisanych w danej aukcji wad nie przyjmujemy zwrotów i nie akceptujemy negatywnych komentarzy. Aukcje opisywane są szczegółowo, aby każdy Kupujący wiedział, co kupuje. Niedoczytanie lub minięcie się ze zrozumieniem zasad aukcji, bądź nie przyjrzenie się zdjęciom opisanych mankamentów może doprowadzić do nieporozumień, które nie stanowią podstawy do roszczeń ze strony Kupujących.

Nie odpowiadamy za działanie serwera, na którym jest zamieszczana większość zdjęć, gdyż usługę serwera dostarcza nam niezależna od nas firma zewnętrzna, jak w większości przypadków firm i osób nie posiadających własnych zasobów serwerowych. Z tego tytułu, jeśli zdjęcia się nie wyświetlają (w ich miejscu widać pustą ramkę lub ikonę oznaczającą brak pliku zewnętrznego (informacja zależna od rodzaju przeglądarki internetowej komputera Kupującego), należy poczekać aż zdjęcia te się pojawią, lub poprosić nas o wysłanie pakietu zdjęć dot. danej aukcji.

Nie odwołujemy złożonych ofert oraz nie wysyłamy za pobraniem osobom mającym mniej niż pięć pozytywnych komentarzy lub osobom o wątpliwej reputacji na Allegro.pl.

Zastrzegamy sobie prawo do odwoływania pewnych ofert bez podawania przyczyny i odwoływania aukcji przed ich zakończeniem również bez podawania przyczyny.

Wszelkie czynności zw. z realizacją sprzedaży rozpoczynamy dopiero po stwierdzeniu pełnej wpłaty za przedmiot i wysyłkę na koncie! Kupujący ma 7 dni na dokonanie wpłaty. W razie problemów z wpłatą skontaktuj się z nami, bo brak kontaktu i wpłaty skutkować będzie podjęciem kroków zgodnych z Regulaminem Allegro. Na realizację wysyłki mamy 7 dni roboczych od daty wpłynięcia pieniędzy na konto.

Nie ponosimy odpowiedzialności za działanie oraz uszkodzenia spowodowane użytkowaniem sprzętów kupionych na naszych aukcjach. Wprawdzie zawsze dokładamy wszelkich starań, aby przetestować większość sprzętu (wyjątkami bywają niektóre sprzęty klasy A - takie, które są fabrycznie zapakowane bądź też ich jednorazowe użycie spowodowałoby trwałe zmiany wizualne lub inne w sprzęcie sprzedawanym jako nowy np. wnętrze frytkownicy itp.), jednakże Kupującu musi pamiętać, że większość tego sprzętu jest pozbawiona gwarancji producenta z powodu wcześniejszej ekspozycji w sklepie, leżakowania w magazynie lub używania podczas prezentacji. Choć sprzęt będzie zapewne działał wyśmienicie przez długo czas (co potwierdza w pozytywnych komentarzach wielu Kupujących), to używasz go na własną odpowiedzialność oraz może posiadać ukryte wady, których nie bylismy w stanie wykryć. Tyczy się to również sprzętów nowych oraz bez polskiej instrukcji obsługi.

W wybranych przypadkach udzielamy gwarancji własnych różnego rodzaju, najczęściej kilkudniowej, kilkutygodniowej lub kilkumiesięcznej gwarancji rozruchowej. O tym fakcie informujemy w opisie danej aukcji.

W miarę możliwości stosuj się do naszych zaleceń związanych ze sposobem realizacji wysyłki. Wiele ze sprzętów należy do przedmiotów o dużej wartości, albo zawiera elementy delikatne (szklane pokrywy, delikatna elektronika itp.).

Czasami wysyłka Pocztą Polską nie jest najlepszym pomysłem i warto dopłacić nieco więcej, ale mieć przesyłkę gwarantowaną przez wybraną firmę kurierską. Pamiętaj, że zwykła paczka, przesyłana przez Pocztę Polską, nie podlega żadnej gwarancji, chyba że dopłacisz za jej ubezpieczenie i możliwość otwarcia przy pracowniku Poczty. Dlatego nie ponosimy odpowiedzialności za stan, w jakim przedmiot dotrze do Kupującego - od tego są firmy przewozowe, jednakże wybór należy do Ciebie!

Przeczytaj warunki każdej promocji, jaka pojawi się na naszych aukcjach! Czasami regulamin danej promocji może zmieniać zasady zakupu danego przedmiotu w stosunku do tego Regulaminu, jednak promocje muszą być także zgodne z Regulaminem Allegro.. Promocje tyczyć się będą konkretnych przedmiotów i na ich aukcjach znajdą się także zasady tychże promocji.

Pamiętaj, że jeśli tylko masz wątpliwości czy otrzymany sprzęt bądź jego stan zgadzają się z Ofertą, oraz gdy zamówiona przesyłka nie została dostarczona przez dłuższy czas - najpierw skontaktuj się z nami! Jak wykazuje praktyka, wiele z problemów zw. z kupowaniem przez Internet wynika z opieszałości i nieostrożności dostarczyciela przesyłki. Pozwól nam najpierw wyjaśnić sprawę, zanim wystawisz przedwczesny komentarz! Kieruj się zdrowym rozsądkiem, pamiętając, że chcemy Ci pomóc!

W razie jakichkolwiek dodatkowych ustaleń, jakie miały miejsce przed zakupem przedmiotu (np. zmiana formy wysyłki), Kupujący jest zobowiązany przypomnieć o tym Sprzedającemu mailem, po wylicytowaniu przedmiotu. W mailu powinien znaleźć się nick, jakim Kupujący posługuje się na Allegro oraz link do konkretnej aukcji (w ostateczności może być jej numer), aby wyelimonować wszelkie możliwości pomyłki.

Informujemy, że wprawdzie przechowujemy kopie korespondencji z Kupującymi i Sprzedającymi, to nie mamy obowiązku tego robić i nie odpowiadamy za ich utratę, więc polecamy naszym Partnerom, aby sami dbali o otrzymane od nas maile oraz kopie własnych zapytań i odpowiedzi w razie wątpliwości. Przypominamy, ze opisy przedmiotów zakupionych Kupujący posiada na swoim koncie w zakładce z wygranymi aukcjami. W razie wątpliwości można tam zajrzeć i przeczytać raz jeszcze uważnie opis przedmiotu zakupionego. Ignorowanie opisów przedmiotów, to prosta droga do nieporozumień! Jesli długi opis Cię odstręcza, to pamietaj: w przeciwieństwie do wielu Sprzedających dokładamy wszelkich starań do jak najpełniejszego przedstawiania przedmiotów i usług, które sprzedajemy. Robimy to dla dobra obu stron - naszego i Kupujących, abyś nie kupował "kota w worku". Jeśli uważasz, że zapoznanie się z takim opisem to strata czasu - przejdź na aukcje innych osób, których opisy nie są tak szczegółowe - my nie potrzebujemy nieporozumień.

Nie zbieramy danych osobowych, poza tymi niezbędnymi do realizacji wysyłki oraz adresami email w celu kontaktu z naszymi Kupującymi, a także informowania Kupujących, do których możemy kierować specjalne Oferty. Np. możemy wystawić przedmiot lub usługę, którymi będzie zainteresowana konkretna osoba. Zastrzegamy sobie tym samym prawo do wysyłania indywidualnych zaproszeń do zakupu naszych przedmiotów, jednak nie mamy w zwyczaju spamowania, floodowania oraz czynienia innych częstych działań mailingowych, które mogą denerwować ich Odbiorców. Mamy nadzieję, że Kupujący postępują podobnie.

Dane powyższe nie są w żaden sposób przekazywane celowo osobom trzecim. Zastrzegamy sobie także przechowywanie tych danych w celu weryfikowania ważności ew. gwarancji. Indywidualne podejście do każdego Kupującego pomaga nam w sprawnej obsłudze i eliminowaniu błędów, z czego jesteśmy znani na Allegro!

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości - pytaj! Pisz do nas poprzez "Zadaj pytanie Sprzedającemu" w danej aukcji lub adresy mailowe, które udostępniamy w danych aukcjach. Odpowiemy na wszelkie pytania najszybciej jak to możliwe!

Staramy się odpowiadać szybko i jak najdokładniej na wszystkie pytania dotyczące przedmiotów, jednak pamiętaj, że nie sprzedajemy na Allegro przez 24 godziny na dobę, dlatego czas odpowiedzi powinien mieścić się w obrębie jednej doby, natomiast w weekendy i święta czas oczekiwania na odpowiedź może się nieco wydłużyć. Są to jednak sytuacje bardzo rzadkie - zwykle odpowiadamy w ten sam dzień.

Nie odpowiadamy za treści, znajdujące się na stronach, których Właściciele postanowili zamieścić na domenie www.powystawowe.com swoje partnerskie linki lub materiały promocyjne, których miejsce bywa do wylicytowania na naszych aukcjach. Niemniej dokładamy wszelkich starań, by wśród Stron Partnerskich znajdowały się wyłącznie sprawdzone Podmioty i miejsca sieciowe godne polecenia. Zapraszamy do współpracy!

W kwestii pytań ogólnych lub reklamy na naszych stronach, napisz do nas na adres:

biuro [małpa] powystawowe.com

Jeśli szukasz poważnego i terminowego podejścia w zakresie projektowania i budowy stron oraz materiałów reklamowych, napisz na:

strony [małpa] powystawowe.com

Tworzenie bannerów flash:

bannery [małpa] powystawowe.com

Powyższe adresy służyć mają szybszemu kontaktowi z odpowiednimi osobami na www.powystawowe.com, a nie dokonywaniu transakcji niezgodnych z Regulaminem Allegro.pl.


Życzymy udanych zakupów!